Prowadzimy szkolenia z najbardziej popularnych języków programowania począwszy od stopnia podstawowego do najbardziej zaawansowanych poziomów. Nasze zajęcia kierujemy nie tylko do osób, które chcą zdobyć nowy zawód, ale także dla każdego, kto chce poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w świecie, w którym prawie wszystko odbywa się cyfrowo. Nasze szkolenia kierujemy dla firm, instytucji, szkół oraz osób indywidualnych.
Tematyka szkoleń obejmuje języki:
- PHP
- JavaScript (w tym biblioteki jak D3js, P5JS)
- TypeScript
- Ruby
- Java
- C++
- Python
- Delphi
- C
- SQL
- Processing
Zakres szkoleń obejmuje podstawowe zagadnienia począwszy od logicznego myślenia z wykorzystaniem programu Scratch dla najmłodszych, a kończąc na wykorzystywaniu sieci neuronowych.
Szkolenia z zakresu nowych mediów obejmują przede wszystkim cyfrowe przetwarzanie informacji, nabycie umiejętności i zdobycie wiedzy na temat nowych mediów w cyfrowym świecie. Zajęcia z nowych mediów obejmują m.in.
- przetwarzanie sygnałów audiowideo (w tym wykorzystywanie software’u jak Max/MSP, Processing, pakiety Adobe)
- kreatywne kodowanie (np. tworzenie instalacji audiowizualnych i interaktywnych m.in. mappingu)
- tworzenie interaktywnych systemów elektronicznych (m.in. w oparciu o Arduino lub własne układy elektroniczne)
Problemem dzisiejszych dziennikarzy nie jest – jak przed laty – brak danych, lecz ich nadmiar. Podczas szkoleń z dziennikarstwa danych uczymy, jak nie pogubić się w ich gąszczu, gdzie i jak ich szukać oraz jak się z nimi obchodzić. Nasze szkolenia opieramy na doświadczeniach prowadzenia serwisów i aplikacji Ktorzadzi.pl czy Parlament oraz pierwszego w Polsce portalu o dziennikarstwie danych Datablog.pl. Współpracujemy także z jedną z najlepszych organizacji zajmującą się dziennikarstwem danych – fundacją Civio z Madrytu oraz amerykańską Sunlight Foundation. Szczególny nacisk kładziemy na wizualizację danych. Pokazujemy, jak za jej pośrednictwem opowiadać złożone historie. Mając na uwadze napięte budżety newsroomów, wizualizacji danych uczymy na darmowych oprogramowaniach dostępnych online – tak, by każdy uczestnik szkolenia mógł wykorzystać nabytą wiedzę podczas swojej pracy zawodowej. Nasza oferta obejmuje także tematy z pogranicza dziennikarstwa a programowania. Prowadzimy zajęcia z takich języków i narzędzi jak Processing, R czy biblioteki D3 oraz bezpłatnych aplikacji Plot.ly, Infogr.am, Piktochart, Timeline.js oraz darmowych narzędzi ICT do przetwarzania danych.
Informacje już dawno przestały być domeną prasy drukowanej. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę z potęgi współczesnych narzędzi internetowych. Nasze szkolenia kierujemy przede wszystkich dla tych, którzy chcą się zanurzyć w świat nowych technologii dedykowanych dla dziennikarzy oraz tych, którzy pragną rozwinąć swoje umiejętności z przetwarzania danych cyfrowych. W ramach szkoleń nie tylko pokazujemy nowoczesne narzędzia ICT, ale przekazujemy także idee podejścia do nowych mediów. Zajęcia obejmują takie tematy jak dzienikarstwo mobilne, ICT w przetwarzaniu danych, reporter multimedialny, informatyka śledcza, bazy danych publicznych, prawne zagadnienia przetwarzania danych, dostęp do informacji publicznej i re-use.
Świadome i co najważniejsze krytyczne podejście do mediów jest obecnie kluczową kwestią kształtującą nas samych. W ramach szkoleń z edukacji medialnej uczymy teorii mediów i krytycznego do nich podejścia, rozwijamy także umiejętności świadomego korzystania z mediów czy technologii ICT. Szkolenia przeznaczone są nie tylko dla instytucji czy szkół, ale dla organizacji pozarządowych czy indywidualnych osób, które chcą się odnaleźć w natłoku informacji i nabyć umiejętności pozwalających rozróżnić informacje, ich źródła oraz wyodrębnić sposoby jej przedstawiania. W ramach szkoleń uczymy także posługiwania się nowoczesnymi rodzajami mediów jak media społecznościowe, materiały audiowizualne czy tworzenie prostych stron internetowych. W ramach zajęć rozwijamy także umiejętności pozyskiwania informacji oraz tworzenie własnych materiałów informacyjnych.
Nabywanie i rozwijanie kompetencji cyfrowych w dzisiejszym świecie to podstawa każdej edukacji. Z narzędzi internetowych i aplikacji korzystamy już codziennie załatwiając najbardziej przyziemne sprawy. Komunikacja na linii urząd-obywatel także coraz częściej realizowana jest online. Jak nie pogubić się w dzisiejszym cyfrowym świecie? Jak zabezpieczać się przed intruzami i jak bezpiecznie przechowywać swoje dane? Na te pytania poznasz odpowiedź na naszych szkoleniach. Na zajęciach nie koncentrujemy się na nauce konkretnych narzędzi, zamiast tego uczymy podejścia do Internetu oraz maszyn cyfrowych. Staramy się przekazać przede wszystkim umiejętności, dzięki którym nikt już nie będzie się bał narzędzi internetowych i urządzeń cyfrowych. Świadome korzystanie zarówno z Internetu, komputerów i innych urządzeń to dzisiejsza podstawa bezpieczeństwa.
Naszą misją jest jak największa dostępność narzędzi internetowych. Stosowanie standardu WCAG 2.0 daje możliwość precyzyjnego określenia czy dana strona jest przyjazna dla użytkownika, w tym także dla osoby niepełnosprawnej. W ramach szkolenia prowadzimy zajęcia zarówno dla programistów i osób tworzących strony internetowe oraz dla redaktorów treści. Szkolenia obejmują wszystkie systemy CMS (m.in. Drupal, WordPress, Joomla). W ramach szkoleń uczestnik otrzymuje od nas także autorski podręcznik dla redaktora treści, aby stale utrzymywać standard WCAG 2.0 na swej stronie.
Newsy
Otwieramy Akademię 3.0!
Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy nasz długo oczekiwany program mentorski. Akademia 3.0 to cykliczne webinary i wsparcie mentorskie online skierowane dla uczniów szkół średnich. Webinary prowadzone są przez ekspertów z SAP Labs Poland oraz Fundacji Media 3.0. Na stronie internetowej będziemy zamieszczać kolejne wydarzenia. Możecie się z nami kontaktować poprzez zakładkę „kontakt”. Informację o aktualnych webinarach i formularze rejestracyjne znajdziecie tu: https://media30.clickmeeting.com